Loading

Prev Menu Next
Instrukcja obsługi NN3 & NN3 MKII

3. Elementy składowe Nodal Ninja 3

Exploded view

Zdjęcia autorstwa Rosauro Ona


Exploded view

Zdjęcia autorstwa Rosauro Ona3.1. Część górna


Podstawa montażu aparatu moŜe zostać zastąpiona kwadratową podkładką.3.2. Część dolna


NN3 MKII nie posiada tej śruby.

NN3 posiada standardowy pierścień – zajrzyj do sklepu po dodatkowe pierścienie.

Dostępne pierścienie dla NN3 “MKII”:

3.3. Charakterystyka elementów


Poniższe wymiary, wagi I inne informacje pomogą zdecydować, czy NN3 pasuje do Twojego aparatu. Zachęcamy też do sprawdzenia na naszej stronie internetowej uaktualnionej listy kompatybilnych aparatów.
Max waga aparatu: ok 1800g podczas montażu w trybie portretu (pionowo) na szynie górnej.
Czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, niestabilne podłoże, mogą obniżać stabilność każdej głowicy.
Zalecamy też używanie wysokiej jakości statywów dla lepszej stabilności. Niektóre tanie statywy "chwieję się" I nie zapewniają odpowiedniej stabilności podczas obracania głowicy.


3.3.1. Część dolna

Wymiary dolnego ramienia = 150mm x 35mm x 10mm (5 7/8” x 1 5/8” x 3/8”). Regulacja odległości między osią obrotu dolnego ramienia a punktem montażu górnego ramienia: minimalna odległość to 25mm (1”), maksymalna - 96mm (3 3/4”). T-adaptery N3T30 oraz N3T30 zwiększają odległość maksymalną do 127mm (5”). Powinna to być maksymalna odległość pomiędzy punktem montażu aparatu a punktem źrenicy wejściowej danego obiektywu.
Dolne ramię poziome służy do przesuwania części górnej do jednego z dwóch niezbędnych punktów bez paralaksy zależnych od używanego aparatu i obiektywu. Posiada grawerowaną laserowo skalę co 1mm. Grawerowane wyżłobienia skali wypełnione są wodoodporną farbą dla zwiększenia czytelności.
Dolne ramię poziome łączy się z dolną osią obrotu, która pozwala na obrót o 360 stopni w osi poziomej. Podstawa posiada grawerowaną skalę co 5 stopni, z dłuższymi oznaczeniami co 15 stopni. Wartości liczbowe umieszczone są co 30 stopni.
Doradza się obracanie osi zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
W przypadku NN3 możesz potrzebować wyregulować docisk podstawy osi obrotu by uzyskać pożądany opór podczas obracania. Aby to zrobić poluzuj śrubę (pokazano po prawej) używając monety lub śrubokręta, następnie dokręć ręcznie pokrętło dociskowe (zgodnie z oznaczeniami) do momentu uzyskania pożądanego oporu, wtedy dokręć śrubę.
Nodal Ninja rotator base

NN3 MKII nie wymaga wykonania tej operacji.

Poziomica niezbędna jest do wypoziomowania głowicy Nodal Ninja poprzez ustawienie bąbelka powietrza pośrodku oznaczenia. Jest ona bardzo czuła – możliwe nawet, że za bardzo. Ciężko jest przy jej pomocy ustawić idealny poziom, więc małe przesunięcia są prawdopodobne. Jednak dopóki przesunięcie jest nieznaczne i mieści się w zakresie środka poziomicy, jest to ustawienie wystarczające do poprawnego ustawienia głowicy.
Odradzamy stosowanie kilku poziomic i próby ustawienia ich wszystkich tak by ze sobą współgrały, ponieważ jest to niezwykle trudne.

Jeżeli używasz kilku poziomic podczas ustawiania (np. Poziomicy statywu, płytki szybkiego montażu itp.) zawsze ustawiaj poziom głowicy Nodal Ninja jako ostatni.3.3.2. Część górna

Ogólne wymiary: 146mm x 35mm x 10mm (5 3/8” x 1 5/8” x 3/8”).
Regulacja odległości pomiędzy osią obrotu górnego ramienia a punktem montażu aparatu: minimalna odległość to 37mm, maksymalna 117mm.
T-adaptery N3T30 oraz N3T20 zwiększają maksymalny dystans do 143mm. Będzie to maksymalna odległość od punktu montażu aparatu do punktu bez paralaksy danego obiektywu.
Podczas używania T-adapterów N3T30 i N3T20 I ustawienia dystansu na maksymalną odległość, górne ramię nie będzie się obracać do pełnych 90 stopni znanych jako zenit.
Górne ramię poziome wyposażone jest w szynę służącą do ustawiania przymocowanego do niego aparatu lub obiektywu w jednym z dwóch potrzebnych punktów źrenicy wejściowej zależnym od używanego aparatu i obiektywu. Obok szyny znajduje się laserowo grawerowana skala w milimetrach (co 1mm).
Grawerowane wyżłobienia skali wypełnione są wodoodporną farbą dla zwiększenia czytelności.
Górne ramię poziome łączy się z górną osią obrotu, która pozwala na obrót o 180 stopni w osi pionowej. Posiada ona grawerowaną skalę co stopni, z dłuższymi oznaczeniami co 15 stopni.
Wartości liczbowe od 0 do 90 i od 90 do 0 stopni po jednej stronie i -0 do -90 i -90 do -0 stopni na drugiej, umieszczone są co 30 stopni. Pozwala to na dokładne ustawianie aparatu przy tworzeniu jedno i wielowierszowych panoram sferycznych .


3.3.3. Utwardzane etui na Nodal Ninja 3

NN3 MKII Starter PackageNN3 MKII Standard Package - What you get


Nodal Ninja Hard shelled case

Nodal Ninja 3 zapakowany do kufra z przygotowanymi wgłębieniami na poszczególne części.

Nodal Ninja 3 MKII Package

Wykaz elementów

Zestaw składa się zasadniczo z wszystkich powyższych elementów i zawiera głowicę NN3 MKII, płytkę montażu aparatu, wszystkie dostępne pierścienie blokujące, blokady szyn, kufer, skrócony przewodnik, i torebkę z dodatkowymi małymi częściami. Zaznaczamy, że zawartość zestawu może się czasem różnić. Ponadto dystrybutorzy w różnych krajach mogą także posiadać inne części oferowane w ich zestawie. Prosimy o sprawdzenie co zawiera zestaw, który chcą Państwo kupić przed dokonaniem transakcji. Na dzień publikacji tego tekstu, powyższy zestaw jest sprzedawany za 950 PLN.

© 2018 Nodal Ninja ®