Loading

Prev Menu Next
Instrukcja obsługi NN5 & NN5L

1. Wprowadzenie

NN5
Gratulujemy zakupu i witamy w ekscytującym świecie fotografii panoramicznej. Jest ona jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin fotografii. Dzięki rozwojowi w dziedzinach sprzętu i oprogramowania, technologia ta pozwala na łączenie wielu obrazów w jedną, jednolitą całość.
Nodal Ninja to osprzęt zaprojektowany do współpracy z Twoim aparatem i obiektywem z uniknięciem błędu paralaksy podczas fotografowania przylegających do siebie obrazów, poczynając od prostych panoram tworzonych z dwóch ujęć do bardzo złożonych mozaik ze stu lub więcej zdjęć. Nasza głowica panoramiczna jest wysokiej jakości osprzętem, który będzie służył Państwu przez wiele lat użytkowania.
Nodal Ninja 5 to specjalnie zaprojektowany statyw do panoram sferycznych pozwalający użytkownikowi ustawić aparat/obiektyw dokładnie w punkcie obrotowym nazywanym Punktem bez Paralaksy / ang. - No Paralax Point – w skrócie NPP /. Dzięki temu unikamy błędu paralaksy występującego podczas fotografowania przylegających obrazów, co za tym idzie możemy połączyć wiele fotografii w jednolitą całość tworząc większy obraz o dużej rozdzielczości.
Niniejsza instrukcja dotyczy zarówno modelu Nodal Ninja 5 (NN5) jak i nieco zmodyfikowanego NN5 o nazwie Nodal Ninja 5 Lite.
Zaznaczamy, że niektóre szczegóły przedstawione w instrukcji mogą się nieco różnić od ich odpowiednika w rzeczywistości.
Ponieważ NN5L jest tak naprawdę modelem NN5 bez zatrzaskowej regulacji kąta górnego ramienia (więcej na ten temat później),niniejsza instrukcja będzie odnosić się do NN5, chyba, że zaznaczone zostanie inaczej.


NN5/NN5L - What's the difference?

© 2018 Nodal Ninja ®